2021 Community Day Event  Winners

2021 Tennis Tournament Winners

First Place Winners
Grace Askey
Jessie Askey
Alex Graeca

Skills Challenge Winners
1. Holly Horchen
2. Kara Miller

2021 Pickel Ball Tournament Winners

First Place Winners:
Eric Coffey
Nate Cole

Second Place Winners:
Mark McKinley
Larry Weary

2021 - 3-ON-3 Winners

3rd-5th Grade: Crusaders (Runner-Up: Dub City)
6th-8th Grade Girls: Hot Shots (Runner-Up: Blue Thunder)
6th-8th Grade Boys: Heatwave (Runner-Up: The Basketball Team)
High School Boys: Deuce Tatums (Runner-Up: Trio of Trouble 2)
Open Women’s: MJ’s Step Daughters (Runner-Up: I’m Here)
Open Men’s: Double Dribble (Runner-Up: Splash Bros)

2021 Summer Blast Lifting Competition

Winners:
Overall Male Beast :
Matt Shuey
Overall Female Beast : Rachel Clarke
Overall Youth Beast : Ryan White

Overall Weight Class Winners(All 3 Events):
Male

17-19yo 149lb Trenton Donahue
17-19yo 165lb Matt Mullhollan 
17-19yo 193lb Ryan White
17-19yo 262lb Nate Kaltenbach
Open 1128lb Zhane Powell
Open 145lb Nick Keedy
Open 194lb Mike Gralla
Open 215lb Andrew Wilson
Open 234lb Thomas Evans
Open SHW Matt Shuey

Bench/Dead Only
Open Male -Mark Dehner 
Open Female - Nicole Dehner
14yo - Brayden Ross
16yo - Brayden Delp

Bench/Squat Only
Open Male 202lb-  Matthew Smilo

Bench Only
Open Female 165lb - Nadia Mangiantini
Men's Open 154lb - TSgt Jose Longoria
Men's Open 217lb - Justin Buchanan

Deadlift Only
Open Male 262lb - Jordan Young  
Open Female 210 - Latasha Cantolina

2021 - 5K Race Winners

Male overall
1.  Landon Schmader
2.  JP Piccirillo
3.  Rob Hampton

Male 1 -13
1.  E. Baer
2.  Isaiah Korney
3.  Landon Akers

Male 20-29
1.  Jared Braun
2.  David Hahn
3.  Roberto Mauk

Male 30-39
1.  Mike Gressler
2.  David Pirazzi
3.  Phil Krieg

Male 40-49
1. Joe Blessel
2.  Cory Yarus
3.  Joe Benden

Male 50-59
1.  Randall Bond
2.  John Armstrong
3.  Mitch Radella

Male 60-99
1.  Doug Craft
2.  Tim Andrulonis
3.  Greg Burns

2021 - 5K Race Winners

Female overall
1.  Amanda Shultz
2.  A. Korney
3.  Samantha Betta

Female 1-13
1.  S. Parekh
2.  J. Robinson
3.  Lucy Williams

Female 20-29
1.   Cassie Folmar
2.  Cassy Menas
3.  Erika Adamson

Female 30-39
1.  Kalyn McGarvey
2.  Andrea Oknefski
3.  Carrie Hynds

Female 40-49
1.  Tonya Bond
2.  Melinda Beers
3.  Mary Horner

Female 50-59
1.  Donna Kunz
2.  Jackie Andrulonis
3.  Tina Baronick

Female 60-99
1.  Lisa Wallock
2.  Joyce Brownlee
3.  Carol Williams

Want to be a part of something awesome?